Taupymas ateičiai

Kaip įveikti ekonominio nestabilumo iššūkius

Šiame straipsnyje aptariamas kainų svyravimų poveikis asmeniniams finansams ir kaip žmonės gali efektyviai prisitaikyti, tvarkydami savo pinigus. Pinigai turėtų būti vertinami ne tik kaip įrankis išlaidoms, bet ir kaip priemonė ilgalaikiams tikslams pasiekti. Straipsnyje pateikiamos dvi svarbios taisyklės – „50-30-20“ ir planuotų pirkinių svarba, kurios padeda išlaikyti finansinį stabilumą net ekonominio nepastovumo laikotarpiu.

Plačiau

Kaip atiduoti skolas

Kodėl svarbu neturėti skolų ir kaip jas atiduoti?

Finansinė laisvė yra siekiamybė, kurios siekia dauguma žmonių. Viena iš svarbiausių finansinės laisvės komponentų yra skolų nebuvimas arba jų valdymas. Skolos gali tapti našta, trukdančia finansiškai tobulėti ir siekti savo tikslų. Šiame straipsnyje aptarsiu, kodėl reikia neturėti skolų ir pateiksiu kelias strategijas, kaip jas atiduoti gyvenant Lietuvoje.

Plačiau

Sudėtinės palūkanos

Kas yra sudėtinės palūkanos?

Sudėtinės palūkanos – tai palūkanos, skaičiuojamos ne tik nuo pradinės sumos, bet ir nuo sukauptų palūkanų, procesas vadinamas palūkanų kapitalizacija. Pavyzdžiui, investuojant 1000 eurų su 8% metinėmis sudėtinėmis palūkanomis, po metų sukaupiama 1080 eurų, o kitais metais palūkanos skaičiuojamos jau nuo šios didesnės sumos. Skolinantis su sudėtinėmis palūkanomis, mokama daugiau, todėl būtina atidžiai perskaityti paskolos sąlygas. Investuojant su sudėtinėmis palūkanomis, galima pasiekti didesnį investicinį potencialą, o laiko trukmė yra esminis veiksnys, leidžiantis pasinaudoti sudėtinių palūkanų nauda.

Plačiau

S&P500 indeksas

S&P500 indeksas

S&P 500 (angl. Standard & Poor’s 500) yra viena iš labiausiai žinomų ir plačiai naudojamų vertybinių popierių indeksų, kuris apima 500 didžiausių JAV akcijų emitentų. Indeksas buvo sukurtas 1923 m. ir yra kompiliuojamas ir išleidžiamas Standard & Poor’s (S&P) kompanijos.

Plačiau

Draudimas vaikui

Ar taupote vaiko ateičiai?

Ar jūs taupote vaiko ateičiai? Kas mėnesį gaunami vadinamieji vaiko pinigai po truputį keičia taupymo įpročius ir vis daugiau tėvų gaunamus pinigus skiria ne vaiko šiandienai, bet taupo vaiko ateičiai. Sužinokite daugiau apie tai, kaip keičiasi lietuvių taupymo įpročiai. Taip pat kokiomis valstybės siūlomomis lengvatomis galite pasinaudoti, pasirinkę apdrausti savo vaikus, kiek galite tikėtis sutaupyti, jei vaiką apdrausite jau šiandien.

Plačiau