Jeigu norite finansiškai apsaugoti savo šeimą ir artimuosius nelaimės atveju, apsidrauskite gyvybės draudimu. Visgi investicinis gyvybės draudimas – tai nėra tik tam tikra suma, išmokama mirus apdraustajam. Šiame straipsnyje ir norime jums detaliau papasakoti apie skirtingas gyvybės draudimo rūšis, priežastis dėl kurių dažniausiai pasirenkama apsidrausti bei tai, kokių papildomų naudų gali suteikti gyvybės draudimas.
Kodėl reikalingas gyvybės draudimas?
Pirmosios gyvybės draudimo užuominos pastebimos jau Senovės Romoje. Čia specialius „laidotuvių klubas“ apmokėdavo velionio laidotuvių išlaidas ir finansiškai padėdavo jo šeimai. Šiuolaikinis gyvybės draudimas atsirado 18 amžiaus pradžioje Londone. 18 amžiaus viduryje gyvybės draudimo konceptas persikėlė ir anapus Atlanto. Šiandien gyvybės draudimas vis labiau tampa neatsiejama gyvenimo dalis. Lietuvoje gyvybės draudimu 2020 m. buvo apsidraudę 30–40 proc. žmonių. Ir nors pagrindinis gyvybės draudimo tikslas yra užtikrinti finansinę paramą šeimai ar artimiesiems kai apdraustasis netenka gyvybės, tačiau gyvybės draudimas turi ir daug kitų privalumų.
Gyvybės draudimas gali būti viena iš priemonių pinigų taupymui, apsaugant juos nuo infliacijos. Taip pat gyvybės draudimas gali būti pasirenkamas norint sukaupti tam tikrą pinigų sumą konkrečiam tolimam tikslui pasiekti. Pavyzdžiui, norint įsigyti sodą ar kitą didesnį pirkinį išėjus į pensiją, norint sutaupyti vaikų mokslams ar pradiniam būsto įnašui. Taip pat gyvybės draudimas gali veikti kaip finansinė garantija, kad jūsų sutuoktinis ir kiti šeimos nariai bus finansiškai apsaugoti – gyvybės draudimo išmoka gali būti panaudota grąžinti paskolai, ji gali būti dovana vaikams, anūkams ar kitiems giminaičiams.
Gyvybės draudimo rūšys
Šiuolaikinis gyvybės draudimas siūlo daug daugiau naudų nei tik vienkartinė išmoka mirties atveju. Svarbu žinoti, kuo skiriasi dvi pagrindinės gyvybės draudimo rūšys: tradicinis kaupiamasis ir investicinis.
Tradicinis arba kaupiamasis gyvybės draudimas dažniausiai yra vertinamas kaip gana saugus pinigų kaupimo būdas. Draudimo įmokų dydis priklauso nuo jūsų amžiaus, sveikatos būklės, pasirinktos draudimo sumos bei trukmės. Jis gali būti naudingas norint sukaupti tam tikrą pinigų sumą bei naudotis papildoma apsauga, pavyzdžiui, draudimu nuo nelaimingų atsitikimų. Šio tipo draudimas gali būti pasirenkamas kaip alternatyva taupymui iki pensijos. Dažnu atveju kaupiamasis gyvybės draudimas tinka imant paskolą, kuriai reikia galiojančio gyvybės draudimo.
Investicinis gyvybės draudimas leidžia per tą patį laiką sutaupyti daugiau. Priklausomai nuo draudimo sąlygų, jūs galite apsidrausti ne tik gyvybę, bet ir gauti išmokas nelaimingų atsitikimų, traumų, įvairių ligų atveju. Kiekvienu atveju konkrečias sąlygas reikia aptarti su savo draudimo bendrove. Draudikas investuoja jūsų mokamas įmokas, taip didindamas galutinę sumą, kurią gausite pasibaigus draudimo laikotarpiui. Ilgalaikį gyvybės draudimą skatina ir valstybė, kasmet galėsite susigrąžinti sumokėtą Gyventojų pajamų mokestį – jei jį paskirsite papildomoms draudimo įmokoms, sukaupsite dar daugiau. Investicinės grąžos dėka, investicinį gyvybės draudimą visą laikotarpį galite turėti nemokamai.
Gyvybės draudimo privalumai
Gyvybės draudimas dėl savo siūlomų papildomų naudų vis dažniau pasirenkamas ne tik dėl būsimos išmokos mirties atveju, bet ir kaip taupymo įrankis, sau ar vaikų ateičiai, kuris leidžia sukaupti solidžią pinigų sumą, norint įsigyti didesnį pirkinį ar išėjus į pensiją. Gyvybės draudimas naudingas ir tiems, kuriems sunku reguliariai atidėti tam tikrą pinigų sumą taupymui. Kilus pagundai negalėsite išsiimti sukauptos sumos taip paprastai kaip iš savo asmeninės taupymo sąskaitos.
Žinoma, svarbiausia – turėdami gyvybės draudimą jūs ir Jūsų šeima būsite finansiškai apsaugoti susirgus kritine ligą, patyrus traumą ar gyvybės netekimo atveju. Dažniausiai žmonės gyvena planu A – gerai kol viskas gerai. Tačiau atsitikus nelaimei susiduria su finansiniais sunkumai ir pasaulis, kuriame gyveno, sugriūna per vieną dieną.
Visą laiką turėkite planą B
Gyvybės draudimas – tai jūsų planas B. Niekas iš mūsų nepasirašė sutarties su aukštesnėmis jėgomis, tad protingas sprendimas yra pasirašyti sutartį su draudimo bendrove.
Jei nesate tikri, koks draudimas geriausiai tiktų jūsų atveju – užsiregistruokite nemokamai konsultacijai, kurios metu atsakysime į jums kylančius klausimus ir rekomenduosime jūsų ir jūsų šeimos poreikius geriausiai tinkanti investicinį gyvybės draudimą.