Investicinis gyvybės (ne)draudimas.

Išgirdus žodžius “gyvybės draudimas” daugeliui nekyla noras klausytis toliau. O veltui, kadangi tai – ne tik apsauga nuo nelaimės, apie kurią nenorime galvoti, bet ir “investicinis” finansinis produktas, kuris leidžia sutaupyti bei sukuria galimybę uždirbti. Kadangi Lietuvoje galimybių investuoti nėra labai daug, ši finansinė priemonė gali tapti efektyvia išeitimi norintiems įdarbinti savo pinigus, o apsaugą nuo nelaimių suderinti su pastovia finansine nauda.

Naudos – uždarbis ir draudimas

Nors didžioji dalis žmonių investicinį gyvybės draudimą (IGD) kategorizuoja bei įsivaizduoja kaip finansinę išmoką po draudiminio įvykio, tai yra tik viena medalio pusė. Ji daugumą atbaido, kadangi apie blogiausią niekada nesinori galvoti. Nors Vakarų pasaulyje žmonės, apdraudę savo gyvybę, sudaro gerokai didesnę populiacijos dalį, Lietuvos gyventojai vis dar atsilieka. Investicinis gyvybės draudimas yra orientuotas ne tik į apsaugą nuo nelaimės, bet ir į finansinę naudą.

Investicinis gyvybės draudimas - www.finansukonsultantai.lt

Investicinis gyvybės draudimas dar gali būti vadinamas “trečiąja pensijų pakopa”, kur asmuo turės ilgalaikį investicinį produktą ir atėjus laikui galės prisidurti prie pensijos arba, esant reikalui, lėšas išsiims dalinai.

IGD įdarbina jūsų mokamus bei taupomus pinigus. Didžioji dalis įmokų keliauja į investicijas ir tik maža dalis lieka draudimui. Per tam tikrus fondus bei išvestines finansines priemones atsiranda galimybė uždirbti iš kapitalo. Privalumas dar ir tas, kad patiems poliso turėtojams daryti nieko nereikia. Viskuo įprastai pasirūpina fondų valdytojai, o apdraustasis gauna ataskaitas bei mato rezultatus, gali sekti tendencijas.

Investicinis gyvybės draudimas dar gali būti vadinamas “trečiąja pensijų pakopa”, kur asmuo turės ilgalaikį investicinį produktą ir atėjus laikui galės prisidurti prie pensijos arba, esant reikalui, lėšas išsiims dalinai. Vidutinė metinė grąža didesnės rizikos fonde turėtų viršyti arba suktis apie 7-10 procentų, mažos rizikos fonde siekti ~3 procentus, o vidutinės rizikos fonde – 5-6 procentus.

Reikia suprasti, kad tokia investicija tenkinančius rezultatus atneša ne iškart. Galimas sutaupymas įvyks po kelerių metų ar galbūt dešimtmečio, tačiau nauda bus jaučiama su kaupu.

Lengvatos bei kita nauda

Besidraudžiantys investiciniu gyvybės draudimu taip pat turi prieigą prie 20 procentų GPM lengvatos. Kiekvienų mokestinių metų gale, deklaravę savo pajamas bei išlaidas, galėsite susigrąžinti 20% nuo bendros, investiciniam gyvybės draudimui skirtos sumos.
Svarbu pažymėti, kad maksimali įmokėta suma, nuo kurios galite susigrąžinti 20% gyventojų pajamų mokesčio, yra 1500 EUR. Tad grįžti gali net iki 300 EUR per metus.

Investicinis gyvybės draudimas

Yra ir kitų finansinių šios paslaugos naudų. Nemaža dalis žmonių tokiu būdu taupo kelionėms, progoms ar rimtiems pirkiniams. Pagal standartinius įmokų dydžius, kas 7 metus galima sukaupti dalį sumos automobiliui, per dešimtmetį sutaupyti pradinį įnašą būstui ir panašiai. Aišku, didžiausia finansinė nauda bus tada, kai pinigai kuo ilgiau bus investuojami, o dalinių išmokėjimų bus kuo mažiau, tačiau sprendimų laisvė yra jūsų rankose.

Nepamirškite, kad čia viskas veikia geometrinės progresijos principu, t.y. kuo didesnės įmokos, tuo didesnė potenciali grąža. Ir nors praeities rezultatai negarantuoja ateities rezultatu, tačiau statistika rodo, jog ilgainiui visa tai vienareikšmiškai atsiperka.

Parengė – finansukonsultantai.lt