Keliaujant tik su kreditine kortele, taip pat gali kilti nesklandumų.

Kalbant apie Europos sveikatos draudimo kortelę, ją turėti tikrai pravartu. Vis dėlto būtina žinoti, kad ši kortelė galioja tik valstybinėse šalies medicinos įstaigose. Dažnai kurortuose valstybinių gydymo įstaigų gali ir nebūti arba jos gali būti tiesiog per toli. Tuomet ligonis yra vežamas į artimiausią privačią kliniką, kurioje už paslaugas mokėti teks pačiam.

Negana to, kortelė galioja tik pagal tos užsienio šalies, kurioje svečiuojatės, medicininių išlaidų kompensavimą. Taigi, jeigu Lietuvoje valstybinėse medicinos įstaigose tam tikros paslaugos yra nemokamos ar kompensuojamos, tai užsienyje, net ir jos gali būti mokamos. Tai būtina žinoti, kad po to nebūtų akibrokštų, kai po gydymo, jūsų vis tiek paprašys susimokėti.

Keliaujant tik su kreditine kortele, taip pat gali kilti nesklandumų. Prieš kelionę būtina pasitikrinti, kokios apsaugos yra suteikiamos su kreditine kortele ir, ar draudimas apskritai galios. Yra buvę ir tokių atvejų, kuomet keliautojai turėjo smarkiai nusivilti. Vienas iš didžiųjų bankų turėjo sąlygą, kad kreditinės kortelės draudimas kelionėje galioja tik tuomet, kai žmogus su šia kortele perka lėktuvo bilietus ar užsisako gyvenamąją vietą.

„Jeigu nusprendėte keliauti tik su kreditinės kortelės draudimu, neužtenka tik pasiskambinti banko konsultantui. Tikrai rekomenduoju pasitikrinti taisykles patiems, kad nepatirtumėte nemalonių situacijų. Pavyzdžiui, išvyksite slidinėti ir tik nuvykus paaiškės, kad tokiai kelionei kreditinės draudimas negalioja. O taip tikrai gali būti, nes tai vienas iš padidintos rizikos užsiėmimų”, – pasakojo draudimo ekspertas K. Grigaitis.

Parengė finansukonsultantai.lt